سبد میوه
سبد میوه با دستگاه تزریق پلاستیک
بهمن 15, 1395
قالب بطری پلاستیکی

قالب بطری پلاستیکی

سال هاست که بطری های پلاستیکی جایگاه اصلی زندگی و حرفه های روزمره مردم را پیدا کرده اند. از بطری های پلاستیکی برای اهداف مختلف در خانه ها ، کارخانه ها ، صنایع مختلف و تقریباً در همه جا استفاده می شود

اما آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه این بطری ها ساخته می شوند یا بطری ها همانطور که می بینیم چگونه شکل می گیرند؟ در این مقاله قصد داریم با توضیح فرآیند قالب گیری بطری پلاستیکی به این سالات پاسخ دهیم

مقاله ما را در این زمینه بخوانید تا با روند تزریق پلاستیک آشنا شوید

قالب بطری پلاستیکی به چه معناست؟

قالب گیری بطری پلاستیکی فرآیندی است که در آن پلاستیک مذاب با استفاده از یک قاب محکم یا قالب تشکیل می شود تا در نهایت به شکل بطری درآید. از این روش می توان برای طراحی بطری ها در اشکال و اندازه های مختلف استفاده کرد ، زیرا پلاستیک ها انعطاف پذیری زیادی دارند و می توانند برای طرح های ساده و پیچیده استفاده شوند. اساس فرایند قالب گیری بطری پلاستیکی ریختن پلیمر یا پلاستیک مایع در قالب توخالی است تا پلاستیک شکل آن قالب را بگیرد. این کار معمولاً با خنک کردن پلاستیک و قالب با جریان آب سرد انجام می شود. البته قالب گیری بطری پلاستیکی به روش های مختلفی انجام می شود که هرکدام مزایای ویژه ای دارند و در شرایط خاص قابل استفاده هستند

انواع روش ها برای ساخت بطری های پلاستیکی

معمولاً ۵ روش برای قالب گیری بطری های پلاستیکی وجود دارد که در صنعت موثر و محبوب هستند. در این بخش ، ما به معرفی این روش ها و جزئیات هر یک می پردازیم تا بتوانید روشی را انتخاب کنید که بیشترین تأثیر را برای شما داشته باشد.

  1. اکستروژن یا رانش

یکی از محبوب ترین روش ها برای قالب گیری باتری های پلاستیکی ، روش قالب گیری رانش یا اکستروژن است. در این روش پلاستیک ذوب شده و گرم از یک سوراخ از قبل تشکیل شده خارج می شود تا آن را در قالب استروژن قرار دهد. این یک ظرف سوراخ دار است که می تواند به شکل دلخواه شما شکل گرفته و پلاستیک را از طریق کنترل هود یا قالب قرار دهید.

برای قالب گیری بطری پلاستیکی ، باید به شکل بطری طراحی شود. این مرحله دقیقاً مانند زمانی است که شما خمیر یک شیرینی را در قالب مخصوص تهیه شده ورز می دهید تا شیرینی را به شکل دلخواه خود درآورید. دستگاه مورد استفاده در این روش اکسترودر یا اکسترودر نامیده می شود.

استفاده از این روش ارزان و در مدت زمان کوتاه آن را بسیار ساده و بسیار کارآمد می کند. روش اکستروژن عضله این است که تنوع در شکل دهی به انواع مختلف و کنترل ضخامت دیواره در آن محدود است.

  1. روش فشرده سازی یا تغییر شکل

در این روش ، پلاستیک میانی خام در قالب داغ ریخته می شود و سپس فشرده می شود تا شکل بطری مورد نظر ما را بدست آورد. حفظ گرما در طی این فرآیند ، محصول را بسیار قدرتمند می کند. در مرحله نهایی فرآیند ، پلاستیک با درجه حرارت متوسط ​​باید قبل از خارج شدن از قالب ، شکل خود را حفظ کند. مقرون به صرفه بودن این فرآیند به عواملی مانند پیچیدگی طراحی بطری ، تعداد محصولات و کیفیت نهایی سطح آن بستگی دارد.

استفاده از این روش وقتی از یک محصول زیاد استفاده می شود تولید می شود ، زیرا اگر این کار را انجام دهید کم است. دستگاهی که از این روش قالب گیری باتری های پلاستیکی استفاده می کند ، دستگاه تشکیل دهنده فشرده سازی نامیده می شود.

۳. قالب گیری ضربه

این روش بسیار شبیه فریاد دمیدن شیشه است. این دستگاه ابتدا پلاستیک خام را گرم می کند تا مایع شود. سپس مانند بادکنک به هوا دمیده می شود. این هوا باعث می شود که پلاستیک به شکل قالب بطری مورد علاقه ما درآید. سپس قالب و پلاستیک داخل آن خنک می شود تا پلاستیک به خوبی شکل گرفته و جامد باشد.

این فرآیند معمولاً بسیار سریع است و می تواند در مدت ۱۲ ساعت بیش از ۱۴۰۰ قطعه برای ما تولید کند. این روش برای مکانهایی که می خواهیم بطری پلاستیکی در تمام قسمتهای آن یکسان باشد ایده آل است. اگر تعداد محصولاتی که می خواهید تولید کنید به حدود ۱۰۰۰۰۰ بطری پلاستیکی برسد ، این روش می تواند انتخاب خوبی باشد.

قالب گیری بطری پلاستیکی با این روش مقرون به صرفه است و تفاوت چندانی با قالب تزریقی و قالب گیری دوار ندارد. دستگاه مورد استفاده در این روش را دستگاه قالب گیری پلاستیکی دمنده می نامند.

  1. قالب تزریق

این نوع قالب بطری پلاستیکی شباهت زیادی به روش رانش دارد ، اما تفاوت هایی نیز وجود دارد. در روش تزریق ، پلاستیک مذاب مستقیماً به قالب دلخواه شما تزریق می شود. تزریق تحت فشار زیاد انجام می شود تا قالب پر شود و یک قطعه جامد تشکیل شود. درست مانند سایر روش ها ، بعد از پر شدن قالب ، پلاستیک خنک می شود تا ظاهر جدید خود را حفظ کند. سپس بطری پلاستیکی حاصل از قالب برداشته می شود. به دلیل انعطاف پذیری زیاد این روش ، طراحان و مهندسان می توانند متناسب با نیاز خود محصول مورد نظر خود را طراحی کنند.

در روش تزریق استفاده از آلومینیوم و فولاد برای استحکام و دوام محصول ضروری است. به همین دلیل ، هزینه قالب گیری بطری پلاستیکی با این روش می تواند گران باشد. البته همانند سایر روش ها ، با افزایش تولید ، هزینه هر واحد کاهش می یابد. دستگاه مورد استفاده در روش قالب گیری تزریقی را دستگاه قالب گیری تزریقی می نامند

۵. قالب چرخشی یا چرخشی
در این روش قالب گیری ، یک بطری پلاستیکی ، مایع یا رزین درون قالب ریخته می شود. سپس قالب با سرعت زیاد می چرخد. در این مرحله ، مایع به طور یکنواخت تمام سطح قالب را پوشانده و یک قطعه توخالی ایجاد می کند. ضخامت تمام قسمتهای این قطعه برابر است. بعد از خنک شدن قالب و شکل پلاستیک مایع به شکل بطری ، محصول از قالب خارج می شود.

این روش از نظر مواد اولیه کاملاً مقرون به صرفه است و مقدار کمی مواد در آن هدر می رود. این امر باعث شده است که این روش اقتصادی تر و سازگارتر با محیط باشد. این روش معمولاً برای محصولاتی با ابعاد بزرگ استفاده می شود. الگوهای استفاده شده در این روش بسیار متنوع بوده و انتخاب گسترده ای را به طراح می دهد. حتی می توان از آرم ها یا نمادهای خاصی در این الگوها استفاده کرد. هزینه ابزار در این روش کمتر از روش تزریق است و حتی تولید تعداد کمی از محصولات نیز مقرون به صرفه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *