قالب بطری پلاستیکی
قالب بطری پلاستیکی
بهمن 15, 1395
گیربکس
گیر بکس
بهمن 15, 1395
سبد میوه

سبد میوه

سبد میوه با دستگاه تزریق پلاستیک

سبد میوه در ابعاد و وزن های مختلف بسته به نوع میوه هایی که در ایران تولید و فروخته می شود توسط دستگاه تزریق پلاستیک تولید می شود. اما معمولاً برای تولید سبدهای میوه بزرگ پلاستیکی مانند سبدهای ۱۸ یا ۱۴ کیلوگرمی برای محصولاتی مانند سبد سیب یا نارنج ، از دستگاه تزریق پلاستیک ۴۰۰ تنی یا از دستگاه تزریق پلاستیک ۳۲۰ تن یا از محدوده بین این تناژ استفاده می شود .

معمولاً شرکت های وارد کننده دستگاه تزریق پلاستیک چینی در ایران دستگاه تزریق پلاستیک ۴۰۰ تنی را برای تولید سبد میوه ارائه می دهند. اما پارسیان به عنوان تولید کننده این ماشین صنعتی آن را به گونه ای طراحی کرده که دستگاه تزریق پلاستیک ۳۲۰ تنی برای تولید سبدهای بزرگ ذکر شده کفایت می کند. بنابراین ، با توجه به اینکه قیمت دستگاه تزریق پلاستیک ۳۲۰ تن در مقایسه با دستگاه تزریق ۴۰۰ تن کمتر است ، این اقدام باعث کاهش هزینه های اولیه راه اندازی خط تولید می شود .

دستگاه تزریق پلاستیک به طور کلی یک ماشین صنعتی است که در تولید بسیاری از محصولات و اقلام پلاستیکی فشرده مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی دستگاه تزریق پلاستیک برای محصولاتی با مشخصات ظاهری متفاوت متفاوت است. از این رو دامنه محصولات تولید شده توسط آن بسیار گسترده است. از جمله مهمترین محصولاتی که در ایران توسط دستگاه تزریق پلاستیک تولید می شود ، می توان به انواع سبدهای میوه پلاستیکی اشاره کرد.

عملکرد دستگاه تزریق پلاستیک به این صورت است که مواد از قیف به استوانه ماردون دستگاه منتقل شده و پس از ذوب شدن توسط نازل ، به قالب نصب شده روی گیره تزریق می شود. پس از خنک شدن در داخل قالب ، با حرکت صفحه متحرک دستگاه و باز شدن گیره ، محصول به بیرون پرتاب می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *